TERMÍNY POBYTŮ

VOLNÉ POBYTY:

  • 7. 6. - 9. 6. 2024 - OBSAZENO!
  • 21. 6. - 23. 6. 2024 - 2 volná místa
  • 13. 9. - 15. 9. 2024 - NOVÝ TERMÍN!

    Více informací níže.

PODROBNÝ POPIS PROGRAMU

Jógový víkend mezi koňmi 

Zažijte a prožijte s námi krásné chvíle. Kapacita pobytu je pro každý termín omezena na maximálně 8 účastníků.


Koně jsou odjakživa lidmi vnímána jako magická stvoření.

Dokáží být člověku pomocníkem při práci, radostí ve volném čase i zrcadlem, které ukazuje vše, co se v nás odehrává.

Tato majestátní stvoření nás dokáží během chvilky vrátit do přítomného okamžiku, odtrhnout nás od našich strachů a pochybností a obrátit naší pozornost k okamžiku tady & teď.

Stejný cíl máme, když praktikujeme jógu. Tento pobyt propojí obojí - jógu i koně.

Zvláště ženy často velmi intenzivně vnímají spojení, energie a komunikaci probíhající mezi člověkem a koněm. A to je to, na co se tento víkend společně zaměříme.

Dopřejte si čas sama pro sebe a věnujte si víkendový pobyt, který bude naplněn sebeláskou, rozmazlováním, ale také pohybem a seberozvojem. Pobyt je vhodný pro všechny - jak pro začátečníky i pokročilé v józe, tak pro začátečníky a pokročilé v komunikaci s koňmi.

Všichni jsou u nás vítáni.

Sledujte nás také na Instagramu: https://www.instagram.com/jogamezikonmi/

CO VÁS ČEKÁ?

  • jógový program a program s koňmi ve vzájemném propojení a návaznosti
  • lekce jógy zaměřené na uvolnění, otevření, přijetí a vnímání vlastní síly
  • program s koňmi, ve kterém bude mít každý vlastní prostor pro práci s koněm a to jak ze země, tak ze sedla
  • pobyt probíhající v příjemném a přátelském prostředí v podhůří Krkonoš
  • ubytování v hotelu s výbornou snídaní a wellness v ceně 5 minut jízdy od našeho areálu

PRO KOHO JE POBYT VHODNÝ?

Pro všechny bez omezení co se zkušeností v józe nebo zkušeností s koňmi týče. Důležitá je vaše chuť se zúčastnit. Pokud někde vzadu uslyšíte hlásek či volání, že je tento pobyt z jakéhokoliv důvodu přesně pro vás, vyslyšte ho. Intuice je mimo jiné jedna z věcí, kterou tento víkend budeme podporovat.

Proto, abychom všem zúčastněným mohli věnovat maximální pozornost a péči (stejně jako naše koně vám), je naše kapacita omezena pouze na 8 osob.

ZAJÍMÁ VÁS, JAK PROBÍHALY NAŠE PŘEDCHOZÍ POBYTY? ZDE NAJDETE FOTOGRAFIE Z PRŮBĚHU.

NEJSTE SI JISTI, ZDA JE POBYT PRO VÁS? ZDE NAJDETE REFERENCE OD NAŠICH ÚČASTNÍKŮ.

PÁR SLOV O MÍSTĚ, KDE BUDE PROBÍHAT NÁŠ PROGRAM S KOŇMI

Do budování areálu se Tereza Pejosová spolu se svým otcem pustili na jaře 2012 po dlouhodobých zdravotních problémech jejich první klisny Lucky, jejíž zdravotní stav vyžadoval velké změny v managementu chovu. Původní Vraní Vrch, který se nacházel ve Volanově u Trutnova, se tak stal domovem prvních 4 koní a postupně prošel mnoha úpravami. Jak šel čas, paddock se rozšiřoval a skládal se ze 4 vzájemně propojených okruhů o celkové délce cca 2km a k jeho správě se připojil Terezy manžel.

V srpnu 2019 se manželé rozhodli pro přestěhování celého areálu z pronajatých pozemků ve Volanově u Trutnova, na vlastní na pomezí Mladých Buků a Svobody nad Úpou. Podzim byl plný intenzivních příprav a 3.11. 2019 se stádo přestěhovalo do nového působiště v blízkosti jezdeckého areálu TJ Krakonoš. Povrchy i terény jsou zde velmi členité. Samozřejmostí je otevřený venkovní přístřešek se zpevněným povrchem, 2 vyhřívané napáječky, pískoviště, drbadla, stanoviště s minerálními lizy, přírodní napajedlo, stromové háje a lesíky. Všichni koně jsou v režimu 24/7 venku, pouze pro výjimečné případy jsou k dispozici 2 uzavřené boxy. Pro majitele koní je na Vraním Vrchu k dispozici vytápěná sedlovna, krmírna a klubovna, po dohodě také písková jízdárna, krytá hala a kruhovka TJ Krakonoš. Celý areál je v postupném a neustálém vývoji s cílem zvyšovat komfort koní i lidí.

https://www.vranivrch.cz/

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=MX3WV4YTXdc

O MAJITELCE - TEREZA PEJOSOVÁ

Photo: Pavla Plíhalová

Tereza Pejosová se narodila v roce 1993 ve Dvoře Králové nad Labem. V roce 2015 na České zemědělské univerzitě v Praze vystudovala obor Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty a v roce 2018 dokončila magisterské studium Zájmového chovu koní.

Koním se začala intenzivněji věnovat od roku 2005 v jezdeckém klubu orientovaném sportovním směrem. Zlomový okamžik nastal, když od tatínka dostala první vlastní pony klisnu Lucky, která Terezu přiměla pokládat si velkou spoustu otázek. Mnoho odpovědí našla u českých i zahraničních méně či více známých trenérů. Největší dík za ohromnou trpělivost patří např. Zuzce Prokopové a Katce Santarové. Ohromnou inspirací je jí práce Honzy Bláhy. Neustále se snaží vzdělávat a ráda pomůže každému, komu je způsob její práce s koňmi blízký.

Photo: Michaela Vondrová

POPIS UBYTOVÁNÍ

Stylový hotel Omnia v centru Jánských lázní (je jen něco přes 5 minutek jízdy autem od našeho jezdeckého areálu), který nám nabídne luxusní a přesto útulné zázemí pro náš pobyt. Nabízí menší konferenční sál, který nám poslouží každé ráno a večer jako společný prostor pro naší jógovou praxi.

Hotel má vlastní restauraci, ve které bude po ranní lekci probíhat snídaně (v ceně pobytu) a večer ji můžete využít pro večeře ala carte.

V ceně ubytování je pro vás také wellness s bazénem, chrliči vody a whirpool. Zaplavejte si, nebo vyzkoušejte masážní trysky, které Vám krásně uvolní svaly po našem společném programu. K dispozici je také sauna - po zchlazení pod ledovou sprchou si můžete vylézt ven na terasu s výhledem do zeleně nebo odpočívat na lehátkách v relax zóně.

https://www.omniahotel.cz/

Proč jsme vybrali právě tento hotel, přestože není přímo u jezdeckého areálu? Chtěli jsme pro ubytování vybrat příjemné prostředí, kde bude vše na jednom místě - krásné a pohodlné ubytování, výborné jídlo, klidný a útulný prostor na cvičení a wellness, ve kterém si budete moct odpočinout a vstřebat vše, co v průběhu dne prožijete.

POKOJE

Pro náš víkendový pobyt s jógou a koňmi máme v rezervaci celkem 4 dvoulůžkové pokoje.

STRAVOVÁNÍ

V ceně pobytu je snídaně podávaná v hotelové restauraci. Můžete si ji vychutnat hned po skončení lekce. Nespěchat a užít si chvilku pro sebe s čerstvou kávou a doplnit energii na náš společný den.

Hotelovou restauraci budete moct využít také pro večeře (doobjednání večeří bude ala carte a každý účastník si je dokupuje na místě).

Protože náš program bude relativně intenzivní, nebude příliš času na sobotní oběd. Doporučujeme si snídani protáhnout a užít si čas pro sebe. V průběhu poledne pak můžeme případně společně využít dovozu jídla přímo do našeho jezdeckého areálu (rádi doporučíme naše oblíbené). Případně si přibalte svačinku s sebou.

AKTIVITY

Budeme se snažit využít co nejvíce prostoru na společný program, ale přesto vám nechat trochu času sami pro sebe - ať už se rozhodnete jej strávit v hotelovém wellness, nebo se vydat na výlet po okolí.

CENA: 5 890 Kč / osoba


V případě zájmu o rezervaci se hradí:

- záloha 3 000 Kč / osoba

- doplatek do 2 měsíců před odjezdem


Při stornu rezervace do 30 dní před odjezdem je stornopoplatek ve výši zaplacené zálohy.

Při stornu rezervace od 30 dní a méně před odjezdem je stornopoplatek ve výši celkové částky.

V případě, že se daná osoba nemůže zúčastnit, je možné za sebe nahlásit náhradníka.


V případě zájmu o rezervaci nebo v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat:

jogamezikonmi@email.cz

605 828 721